Sağlık Türkiye'nin ilk kemik sulu sebze püreleri Hero Baby'den

Türkiye’nin ilk kemik sulu sebze püreleri Hero Baby’den

- Advertisment -

Bebeklerin beslenmesinde annelerin en büyük destekçisi Hero Baby, yeni Kemik Sulu Sebze Püreleri serisi ile Türkiye’de bir ilke imza atıyor. 6.aydan itibaren bebek beslenmesine destek olan kemik sulu seri, bebeklere sebzeleri daha çok sevdiriyor.

Kemik suyunun önemi hakkında görüş bildiren Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Palabıyık, soğuk algınlığı ve üst solunum yolu enfeksiyonu gibi hastalıklarının arttığı kış aylarının yaklaşmasıyla beraber bebeklerin, kemik suyu ihtiva eden gıdaları tüketmeleri sağlıklı bir kış dönemi geçirmeleri açısından önemlidir” dedi.

Türkiye’nin lider kavanoz ve tahıllı kaşık mama üreticisi Hero Baby, Türkiye’de ilk kemik sulu sebze pürelerini bebeklerin beğenisine sunuyor. Uzun saatlerce pişirildiğinde faydasından yararlanılabilen kemik suyunu annelere pratik bir çözümle sunan Hero Baby annelerin bebekleri ile daha fazla zaman geçirmelerine yardımcı oluyor.

Hero Baby kemik sulu sebze püreleri serisi içerisinde yer alan Kemik Sulu Karışık Sebzeli, Kemik Sulu Bezelye Patatesli ve Kemik Sulu Kabaklı Pirinçli sebze püreleri üç farklı tadıyla bebeklerin beslenmesinde annelere kolaylık sağlıyor.

Kemik Suyununun Bağışıklık Sistemi Üzerindeki Faydaları Bulunmaktadır

Kemik suyunun bebek ve çocuk beslenmesindeki önemine değinen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Palabıyık,Geleneksel Türk mutfağında önemli bir yere sahip olan kemik suyu yemeklere kattığı lezzet kadar sağlık açısından da çok değerlidir. Özellikle bebekler ve gelişim çağındaki çocuklar için de son derece kaliteli ve faydalı bir besindir. Kemik ve kas yapısının güçlenmesini desteklediği için de bebeklerin ve gelişim çağındaki çocukların düzenli tüketmesinde fayda vardır. Bağırsakların ve midenin iyi çalışmasını destekleyerek; hazımsızlık, şişkinlik ve kabızlık gibi sağlık sorunlarını önlemede önemli bir etkiye sahiptir.

Kemik suyunun bağışıklık sistemi üzerinde de çok önemli katkılarının olduğunu vurgulayan Dr Murat Palabıyık, “özellikle soğuk algınlığı ve üst solunum yolu enfeksiyonu gibi hastalıklarının arttığı kış aylarının yaklaşmasıyla beraber kemik suyu ihtiva eden gıdaların sağlıklı bir kış dönemi açısından önemlidir” dedi.

Kemik Suyunun Lezzeti Bebeklere Sebzeleri Sevdiriyor

Bebek beslenmesinde önemli bir yeri olan kemik suyu, bebeklerin büyümesini destekliyor. Bebek beslenmesinde çeşitliliğe verdiği önemle Hero Baby kemik sulu sebze püresi serisini bebeklerin beğenisine sunarken annelerin de hayatını kolaylaştırıyor. Kemik suyunun lezzeti ise sebzeleri sevmeyen bebeklere bile sebzeyi sevdiriyor.

Hero Baby kemik sulu sebze püreleri içinde yer alan tüm sebzeler buharda pişirilirken, kullanılan kemik suyu bebeklerin kemik yapısına fayda sağlayan ilikli kemik suyundan elde edilerek hazırlanıyor. Hero Baby’nin kemik sulu sebze pürelerinde koruyucu,renklendirici* ve şeker ilavesi bulunmuyor.

*Türk Gıda Kodeksi gereğince koruyucu ve renklendirici içermez.

Hero Baby Hakkında:

Uluslararası bir gıda firması olan Hero, 1886 yılında İsviçre’de kuruldu. İlk kuruluş amacı, meyve ve sebzelerin sağlıklı ambalajlarda saklanabilmesi olan Hero, daha sonra üretim alanını genişletti. Hero, bugün dünya üzerinde 4 bin 300 çalışanıyla, bebek maması (biberon, kaşık ve kavanoz mamaları), meyve suları, tahılı bar, reçel ve benzeri gıda alanlarında ürünler sunuyor.

133 yıldır tüketicisine kaliteli ürünler sunan Hero, bugün Avrupa’nın en büyük mama üreticilerinden biri konumunda. Avrupa, Amerika, Ortadoğu ve Afrika’da faaliyet gösteren Hero Grup, başarısını inovasyon, teknoloji ve kalite sistemi yatırımlarına borçludur. Kurulduğu günden bugüne, kalite ilkesine sonuna kadar bağlı kalarak üretim yapan Hero, ürün kalitesinde de liderdir.Hero Türkiye, Türkiye’de bebek beslenmesine uygun kalitede yetiştirdiği meyveler, sebzeler ve tahıllar ile üretim yapar.

Bebek besinlerini üretirken mutfaklarımızda kullandığımız besinlere çeşitlilik ekler, vitaminler, mineraller ile besin değerlerini artırır. Bebeklerini sağlıklı besinler ile beslemek isteyen annelerin gösterdiği özen Hero Baby’nin de önceliğidir. Hero Baby’nin Türkiye’deki 60’tan fazla çeşitte ürün içeren portföyü arasında; biberon mamaları, kaşık mamaları, kavanoz mamaları yer alır.

Leave a Reply

Son Haberler

Suriye’de Savaşın Bıraktığı Yetim Çocuklar ile Resimler yaptı

Ünlü Ressam Gökhan Yıldırım, Suriye’nin El Bab şehrinde, savaşın ardında bıraktığı yetim çocuklar ile buluştu. Burada anda...

Tekstil sektörünün başarısı, İzmir’den dünyaya yayıldı

Hazır giyim sektörünün dev buluşması, 15-17 Eylül 2021 tarihlerinde fuarizmir’de gerçekleşti. Kumaş, konfeksiyon yan sanayi, hazır giyim,...

Egzamanın Çözümü Yaşam Tarzını Değiştirmek

Hayat kalitesini ciddi anlamda etkileyen egzamanın çözümü sanıldığı kadar zor değil. Ancak bu noktada beslenmeden giyime kadar...

“Let Me Be… In My World”

Birçok ülkede bu yıl lansmanı yapılan Reebok x Cardi B iş birliğinin ilk koleksiyonuyla elde edilen  başarının...

Kenan Doğulu “İHTİMALLER” Caz Konseriyle 28. İstanbul Caz Festivali'nde Kenan Doğulu; “İhtimaller” caz projesiyle, 15...

Reebok’ın Yeni Avantajlı Üyelik Programı

“Reebok Unlocked” Reebok, alışverişin keyfini bir adım öteye taşımak için...

Resimlerin gizli dünyasına kulak verin

Adeta çocuk resim yoluyla içinde bulunduğu dünyaya yönelik duygu ve düşüncelerini çizerek kâğıda yansıtmaktadır. Dolayısıyla resmin çocuğun...

Küresel ısınma alerjiyi artırdı!

Alerji mi? Covid-19 mu? Yorgunluğunuzun nedeni alerji olabilir! SONBAHAR ALERJİSİNDEN KORUNMANIN...
- Advertisement -

Diğer Haberler
Önerilen Haberler