Güzellik Düğün Gününe Hazır Olun!

Düğün Gününe Hazır Olun!

- Advertisment -
  • 1- Mekan ve Tarih Seçimi

Herkese uygun bir tarih seçmek oldukça zor olduğunu biliyoruz. Ne tarz bir düğün olacağına karar vermeden önce tarih seçimi yapmak sizi biraz daha rahatlatacaktır. Yaz düğünü mü? Bahar düğünü mü? Kış mı, Sonbahar mı? Düğün tarzına karar verdikten sonra uygun bir tarih yakalayamamak sizi strese sokmasın.

Tarihe karar verildikten sonra mekan seçimi ile ilerlememiz gerekmektedir. Evlilik hazırlığı yapan her adayın kafasında belirlediği bir gelinlik modeli mevcuttur. Bu özel günde giymek istediğiniz gelinlik tarzına göre mekan tercih etmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Mekan seçmeden önce mekanda gerçekleştirilen düğünler ile ilgili bilgi toplayabilirsiniz. Bu konuda sosyal medya mecralarında yer bildirimlerinden faydalanabilirsiniz.

  • 2- Gelinlik Seçimi

Tarih ve mekan tercihi yapıldıktan sonra gelinlik seçimiyle yola koyulabilirsiniz. Öncelikle tercihlerinize yakın satış yapan gelinlik mağazasından randevu alınız. Kafanızda 3 modelden fazla alternatif yaratmayın. Ne kadar çok model o kadar çok kafa karışıklığı olduğunu unutmayın. Tecrübeli bir satış danışmanı size vücut tipinize ve tarzınıza en uygun gelinliği bulmak için yönlendirecektir.

  • 3- Davetli Listesi ve Davetiye Seçimi

Mekan ve düğün tarzınıza uygun olarak kişi sayınızı ortalama olarak belirleyin. Davetli listesini oluştururken gruplara ayırmanız size kolaylık sağlayacaktır. Aile, iş, yakın arkadaş vb. gruplamalar ile olası unutmalara önlem alabilirsiniz.

Davetiye seçimi konusunda sosyal medyadan yararlanabilirsiniz. Oldukça fazla örnekler arasından size uygun olanı tercih edebilirsiniz. Baskı ve tasarım konusunda olası aksiliklerle karşılaşmamak adına düğünden en az 3 ay önce elinizde olacak şekilde ayarlama yapmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

  • 4- Fotoğraf ve Video

En özel gününüzü ölümsüzleştirmeniz için fotoğraf ve video çekimizin kaliteli olması çok önemli.Her düğün fotoğrafçısının kendine özgü bir tarzı var. Sizin hikayenizi yansıtacak fotoğraf sanatçısını seçerken bu detaylara dikkat etmeniz gerekmekte.Hayatınızın en önemli günlerinden biri olacak olan bu anı ölümsüzleştirecek firmanın kullandığı cihazların mekana uygunluğu konusunda da araştırma yapmanız olası sıkıntıları ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.

  • 5- Düğüne Son Günler!

Muhteşem ana son günler kaldı. Son olarak tüm detayların üstünden tekrar geçmenin vakti geldi. Mekan, davetli listesi, fotoğrafçı ve en önemlisi göz kamaştıracağınız gelinliğiniz. Gelinliğinize uygun aksesuar seçimiz, makyaj ve saç işte her şey hazır! Şimdi derin bir nefes alıp anın tadını çıkartma zamanı. “Nova Sposa Gelinleri” hayallerindeki en mutlu günü yaşadı, şimdi sıra sizde!

Leave a Reply

Son Haberler

440 Yıllık Hamam Satışa Çıkarıldı

Mimar Sinan eserlerinden biri olan 440 yıllık Ayakapı Hamamı, emlak sitesinde satışa çıkarıldı. 33 milyon TL’ye satılmaya...

Rekabetçi Sanayi için Geri Dönüşüm Şart

Dünyanın en büyük pazarlarından olmasının yanı sıra ülkemizin de ana ihracat pazarı konumunda bulunan Avrupa’ya ihracatta gerek...

Kıbrıs Modern Sanat Müzesi’nden Sanat Şöleni!

Kıbrıs Modern Sanat Müzesi, bu hafta açılışını yapacağı iki sergi ile 92 eseri, Yakın Doğu Üniversitesi kampüsünde...

Gülşah Erol, caz ve klasik müziği modern bir kompozisyonla buluşturduğu ikinci stüdyo albümü “Jazz for My Little Cello”yu dinleyiciyle buluşturdu.

GÜLŞAH EROL’UN “JAZZ FOR MY LITTLE CELLO” İSİMLİ İKİNCİ ALBÜMÜ ÇIKTI Başarılı müzisyen Gülşah...

SOUND OF EUROPE FESTİVALİ KAPSAMINDA 12 FARKLI YENİ SES İSTANBUL VE ANKARA’DA İLK KEZ MÜZİK TUTKUNLARIYLA BULUŞUYOR

İstanbul ve Ankara, kültür sanat hayatına ivme kazandıracak yepyeni bir festivale ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Sound of Europe Festivali Avrupa’nın...

19 Mayıs, Türk Ulusunun Özgürlük ve Bağımsızlık Mücadelesinin Başladığı Gündür!

19 Mayıs 1919, Türk Kurtuluş Savaşı’nın hukuksal, siyasal ve fiili başlangıç günüdür. Ulusal Mücadele ateşinin yakıldığı bu...

Bayram Döneminde Kredilere Talep Arttı!

Bankaların yeni müşterilerine sunduğu sıfır faizli ihtiyaç kredisi kampanyaları, bayram döneminde tüketicilerden büyük ilgi gördü. HangiKredi karşılaştırmalı kredi endeksine göre,bu yıl geçtiğimiz...

Besin alerjisi ve kuruyemiş alerjilerinin görülme sıklığında iki kata yakın artış var!

Dünya Besin Alerjisi Farkındalık Haftası (8-14 Mayıs) sebebiyle ülkemizde kuruyemiş alerjilerinin artışına ve oluşturduğu risklere dikkat çeken Türkiye Ulusal Alerji...
- Advertisement -

Diğer Haberler
Önerilen Haberler