Otomotiv Oyak Renault İnsan Kaynakları, Stevie Ödülleri kapsamında iki ödül...

Oyak Renault İnsan Kaynakları, Stevie Ödülleri kapsamında iki ödül birden aldı

- Advertisment -

Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, dünya çapındaki en kapsamlı ödül programlarından “Uluslararası Stevie Ödülleri”nde, “En iyi Yetenek İşe Alım Stratejisi” ve “En İyi Yetenek Yönetimi Stratejisi” ile iki ödüle birden layık görüldü.

TÜRKİYE’nin lider otomobil üreticisi Oyak Renault, kuruluşunun 50. yılında 2019 Uluslararası Stevie Ödülleri kapsamında, insan kaynakları uygulamaları dalında iki ödül birden aldı. Oyak Renault, son dönemde yenileyerek hızlandırdığı yetenek kazandırma ve yetenek yönetimi uygulamaları ile uluslararası arenada en iyileri belirleyen Stevie İş Ödülleri’nde, insan kaynakları alanında “En İyi Genç Yetenek İşe Alım Stratejisi” ve “En İyi Yetenek Yönetimi Stratejisi” kategorilerinde ödüle layık görüldü.

İki kategoride bronz ödül

Bu yıl 17’ncisi düzenlenen “Uluslararası Stevie Ödülleri Yüksek Onur Ödülü” için alanında uzman kişilerden oluşan jüri tarafından yapılan değerlendirmeler sonucu, Oyak Renault yetenek kazandırma ve işe alım uygulamaları ile “En İyi Genç Yetenek İşe Alımı Stratejisi” dalında bronz ödül kazandı.

Oyak Renault ayrıca “Önce Sen” kariyer yönetim sistemi kapsamında yürüttüğü yetenek belirleme ve geliştirme çalışmaları, performans ve gelişim yönetiminde yaptığı iyileştirme sonuçları da Stevie Ödülleri tarafından başarılı bulunarak ödüllendirildi. Oyak Renault yetenek yönetimi uygulamaları, Stevie İş Ödülleri tarafından “En İyi Yetenek Yönetimi Stratejisi” dalında bronz ödüle layık görüldü.

“Uluslararası Stevie Ödülleri”, iş dünyasında sergilenen üstün performansları onurlandıran dünya çapında en kapsamlı ödül programlarından biri olarak kabul ediliyor.

Tolga Görgülü: Genç yeteneklere yatırım yapıyoruz

Oyak Renault İnsan Kaynakları Direktörü Tolga Görgülü, “En iyi Yetenek İşe Alım Stratejisi” ve “En İyi Yetenek Yönetimi Stratejisi” dalında kazanılan ödüllerin, 7 bini aşkın çalışanı bulunan ve yıllardır genç ve nitelikli insan kaynaklarına yatırım yapan Oyak Renault’yu gururlandırdığını belirterek şunları söyledi: “Son dönemde yenileyerek hızlandırdığımız yetenek kazandırma ve yetenek yönetimi uygulamalarımız, uluslararası arenada en iyileri belirleyen Stevie İş Ödülleri’nde, “En İyi Genç Yetenek İşe Alım Stratejisi” ve “En İyi Yetenek Yönetimi Stratejisi” kategorilerinde ödüle layık görüldü. Uluslararası arenada, dünyanın en iyi uygulamaları onurlandıran bu prestijli ödülleri almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yetenek kazandırma ve işe alım uygulamalarımız kapsamında, genç yetenekleri şirketimize çekmek için ORVILLE staj programı, oyunlaştırılmış kampüs aktiviteleri, yarı zamanlı öğrenci programları, uluslararası Twizy yarışmasına katılım, kampüste tersine mentorluk, kadın üniversite öğrencilerine mentorluk gibi onlarca ilgi çekici aktivite, şirket genelindeki marka elçilerinin destekleri ile gerçekleştirildi. Gerçekleştirdiğimiz tüm bu çalışmalar sonucunu, iş ilanlarımıza yapılan başvuruların niteliğinin yükselmesinden, iş başvurusu sayısının artmasından ve en iyi işverenler sıralamasında kaydedilen ilerlemeden görebiliyoruz. Bu başarıda emeği olan yetenek yönetimi, kişisel performans ve gelişim süreçlerine de sahip çıkan tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Uluslararası standartlara ulaştırdığımız yetenek kazandırma ve yönetim uygulamalarımızı daha iyiye taşımak üzere, sizlerin destekleri ile çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Leave a Reply

Son Haberler

İş dünyası güne kahve içerek başlıyor, en çok kahve 08.30-10.00 arası tüketiliyor

Çalışanların yüzde 47'si güne kahve içerek başlıyor. İş yerinin alışveriş yeri Avansas, hem çalışanlara hem de işverenlere...

TEKNOFEST’te Dereceye Giren Öğrenciler Kazandıkları Ödülü Suriye’deki Çocuklar İçin Bağışladı

TEKNOFEST 2021’de teknoloji yarışmaları kapsamında düzenlenen Sürü İnsansız Hava Aracı Yarışması’nda dereceye giren Uçan Andalar takımı, kazandıkları...

Kadıköy Belediye Başkanı Odabaşı ECCAR’ın Genel Kurulunda Konuştu: 

HER TÜRLÜ DIŞLAYICILIKLA MÜCADELEDE KAMUSAL DAYANIŞMA ÖNEMLİ

Yaş meyve sebze ve meyve sebze mamulleri ihracatçılarından Hollanda ve Belçika atağı

Hollanda ve Belçika’ya 1 milyar dolar ihracat hedefi koydular Yaş...

“Big Sky” Yeni BölümleriyleFOXCRIME Ekranlarında

İlk sezonuyla büyük beğeni toplayan, Emmy ödüllü yapımcı David E. Kelley imzalı “Big Sky” ikinci sezonunun yeni...

Yeni Porsche Taycan GTS

Porsche tamamen elektrikli Taycan model ailesini Taycan GTS ve Taycan GTS Sport Turismo ile genişletiyor. WLTP’ye göre...

Bitki çaylarının yan etkilerine dikkat!

Hazırlarken cam ya da porselen demlik kullanılmalı… Bilinçli olarak tüketildiğinde sağlık için pek çok...

Sürdürülebilir Diyetin Püf Noktaları!

DİYETE BAŞLARKENDİKKAT ETMENİZ GEREKEN 6 NOKTA Yaklaşık iki yıldır günlük yaşantımızda köklü değişikliklere neden olan Covid-19 pandemisi, sağlıksız...
- Advertisement -

Diğer Haberler
Önerilen Haberler